Spotkanie „Czy wiesz, że możesz mówić nie… zagrożeniom w trakcie wypoczynku letniego”

2 czerwca 2021 r. uczniowie klas I – III, a 9 czerwca uczniowie klas starszych wzięli udział w spotkaniu online „Czy wiesz, że możesz mówić nie… zagrożeniom w trakcie wypoczynku letniego”, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Podczas spotkania omówiono najważniejsze zagrożenia związane z przebywaniem w domu oraz w miejscach publicznych. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak unikać zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu oraz jakie zachowania są w sieci zabronione. Była to doskonała okazja do przypomnienia o obowiązku noszenia odblasków i ich znaczenia dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uczniowie utrwalili znajomość numeru telefonu alarmowego 112 i zasady postępowania w sytuacji, kiedy z takiego numeru trzeba będzie korzystać. Prowadząca spotkanie p. policjantka przypomniała, że zbliżający się okres wakacyjny to czas wypoczynku i beztroski, jednak należy cały czas pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas wypoczynku nad wodą.

Certyfikat za udział w spotkaniu „Czy wiesz, że możesz mówić nie… klasy I-III”

Certyfikat za udział w spotkaniu „Czy wiesz, że możesz mówić nie… klasy 4-8”