Mistrzostwa Polski w klasie Optimist

Uczeń naszej szkoły SP 18 oraz zawodnik Nauticus Olsztyn zdobywa srebrny medal na MISTRZOSTWACH POLSKI w klasie Optimist. Zawody Mistrzostw Polski do lat 11 odbyły się pod koniec wakacji  na jeziorze Siecino. Reprezentacja znakomicie się spisała i wróciła z medalem. W sumie startowało 170 zawodników w tym trzech uczniów z naszej szkoły Mikołaj Głąb uplasował się na 2 miejscu tym samym został Wicemistrzem Polski , Aleksander Kolman ziają 71 miejsce oraz Kuba Dębińsk na 109.  Przez trzy dni zmagań rozegrano 9 wyścigów. Warunki były bardzo trudne wiatr zmienny zarówno co do kierunku, jak i siły. Trasa była korygowana przed każdym wyścigiem, wymagało to od zawodników ogromnej czujności i obserwacji — prawdziwe szachy na wodzie.
Nowymi Mistrzami zostali:
1.Piotr Trella (MKŻ ARKA GDYNIA)
2.Mikołaj Głąb (Nauticus Yacht Club Olsztyn)
3.Stanisław Ługowski (WTW Warszawa)