Akademia Bezpiecznego Puchatka

Ja co roku, również w tym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” odbywającym się pod patronatem honorowym Policji. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne.

Kubuś Puchatek „uczył” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Przypomniał o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Poruszył też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Certyfikat Akademia Bezpiecznego Puchatka

Certyfikat Akademia Bezpiecznego Puchatka – na środku certyfikatu Mis Puchatek trzyma złotą odznakę, na certyfikacie napisane jest: Certyfikat potwierdzający udział w XII-tej edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2020/2021 dla: Szkoła Podstawowa nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie.