Ważne informacje dla rodziców pierwszoklasistów

Ze względu na to, że części rodziców nie było na zebraniu organizacyjnym w czerwcu, poniżej zamieszczamy najważniejsze kwestie organizacyjne, dotyczące rozpoczęcia nauki przez dzieci, które od września 2019 r. pójdą do klasy pierwszej, w tym e-legitymacje.

BARDZO WAŻNE: wdrożenie e-legitymacji

W roku szkolnym 2019/2020 zostaną wdrożone e-legitymacje (na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 kwietnia 2018 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych). W związku z tym rodzice dzieci z przyszłych klas pierwszych zobowiązani są do dostarczenia  do sekretariatu szkoły aktualnego zdjęcia dziecka w wersji tradycyjnej (papierowej) i elektronicznej.

Wymagania zdjęć w formie elektronicznej:

• zdjęcia kolorowe w rozdzielczości min. 300 dpi
  • rozmiar dostosowany do wielkości pola przeznaczonego na nadruk, tj. 19 x 26 mm
  • zapisane w formacie „jpg”
  • zdjęcie powinno być zapisane na płycie CD/DVD.

Płyta ze zdjęciem oraz zdjęcie w formie papierowej powinny być opisane imieniem, nazwiskiem i aktualnym adresem dziecka. Zdjęcie w formie papierowej i w wersji elektronicznej należy dostarczyć do sekretariatu do 30 sierpnia.

Podręczniki i ćwiczenia do klasy pierwszej dzieci otrzymają za darmo. Rodzice, których dzieci będą uczęszczały na religię, kupują tylko podręcznik i ćwiczenia do religii: „W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Podręcznik Archidiecezji Warmińskiej” autorzy: ks. Robert Szewczyk, Aneta Frączak, ćwiczenia: „W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”, Wydawnictwo Katechetyczne.

Zapisanie dziecka na obiady odbywa się poprzez dokonanie wpłaty za obiad. Wpłat będzie można  dokonać od połowy sierpnia (dokładna data oraz koszt obiadu będzie podany na stronie internetowej szkoły – zakładka „organizacja pracy szkoły – stołówka”).

Wyprawka dla ucznia:

Wyprawka ucznia klasy Ia