W dniu 8.11.2018 r. w naszej szkole odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej Olsztyńskich Szkół Podstawowych „Żeby Polska była Polską”. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas IV-VI. Reprezentowali oni 11 szkół naszego miasta. Uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach – soliści i zespoły. Pierwsze miejsce w kategorii soliści zdobył Mateusz Kłosowski z SP nr 34.
Pierwsze miejsce w kategorii zespół zajęły uczennice naszej szkoły – Ula Krupińska, Dominika Skowrońska, Pola Florysiak z klasy Va. Wykonały utwór pod tytułem ” Przytulmy Polskę do serca”.
Konkurs objęli swoim patronatem Prezydent Miasta Olsztyn oraz Instytut Pamięci Narodowej.
Organizatorami konkursu byli: Joanna Michałowska-Stomma, Aneta Wacikowska, Ewa Wrońska oraz Grzegorz Ciećwierz.