Tydzień życzliwości

dav

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.. Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką
W ramach tygodnia życzliwości uczniowie i nauczyciele naszej szkoły utworzyli drzewo życzliwości, na które wpisywali na karteczkach swoje przemyślenia i uwagi dotyczące dobroci, tolerancji, życzliwości, przyjaźni. Były też życzenia i pozdrowienia dla nauczycieli.
Klasy przygotowały rymowanki i wierszyki dotyczące życzliwości. Prace umieszczone zostały na tablicy w holu szkoły. W Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, większość uczniów ubrana była na żółto, który jest kolorem tego dnia. Uczniowie wybrali klasowych Królów i Królowe Życzliwości, którzy zaprezentowali się w holu szkoły. grupy świetlicowe i klasy IV uczestniczyły w zajęciach z chustą animacyjną, w trakcie których dzieci miały sobie uświadomić jak ważna jest wzajemna tolerancja, szacunek, życzliwość.
Jedną z zasad nad którą pracowała młodzież to „Fair – play na co dzień” .Chcieliśmy tym samym zwrócić szczególną uwagę na właściwe relacje i zachowanie w życiu codziennym między młodzieżą.