TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

Plakat, 21 XI Dzień Życzliwości

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji (16.11.2020.) i Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień (21.11.2020.)  w naszej szkole w dniach 16.11.2020 r. – 20.11.2020 r. obchodziliśmy  Tydzień Życzliwości i Tolerancji.

Przesłanie akcji było proste – „Bądźmy życzliwi  i tolerancyjni codziennie, a nie tylko od święta”. W czasie spotkań on – line uczniowie mogli uświadomić sobie, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym ludziom wraca do nas z nawiązką. Warto też pamiętać, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra. Szczególnie jest to  ważne w obecnej sytuacji.

Pomimo „świętowania na odległość”, akcja szkolna spotkała się z dużym zainteresowaniem. Zostały stworzone klasowe Kodeksy życzliwego zachowania w Internecie. Uczniowie przygotowywali hasła i wiersze dotyczące życzliwości i tolerancji, wykonywali prace plastyczne propagujące dobroć, sympatię i koleżeństwo. Zwrócono także uwagę na bezinteresowną pomoc i przeniesienie do środowiska rodzinnego serdecznego podejścia wobec innych.

Dokonania uczniów odnajdziecie na szkolnym Facebooku w Księdze życzliwości i tolerancji.