Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Szanowni Rodzice!

dnia 8 października (poniedziałek) 2018 r., o godz. 17.00 w sali 203 rozpoczynamy kolejny cykl warsztatów dla rodziców: ,,Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Do udziału w nich zapraszamy wszystkich  rodziców, którzy chcą poszerzyć lub nabyć praktyczne umiejętności w zakresie „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały,  Jak słuchać, żeby do nas mówiły?”. Zajęcia są  bezpłatne.

Prowadzące warsztaty: Anna Jaguszewska  – pedagog SP18, Elżbieta Mroczkowska – psycholog SP 34.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: 89 5271565.

Cykl warsztatów obejmuje 10 spotkań, na których uczymy się:

– Jak wyznaczać swoje granice? Jak wyznaczać granice dziecku?

– Jak radzić sobie ze swoimi uczuciami i uczuciami dziecka?

– Jak wyrażać i rozpoznawać uczucia?

– Jak zachęcić dziecko do współpracy i samodzielności?

– Czy stosować kary i jaki jest ich skutek?

– Jak rozwiązywać problemy i konflikty?

– Co robić, żeby uwolnić dziecko od przypisanej mu roli ,,niejadka”, ,,dziecka    niegrzecznego”… ?

– Czy i jak  chwalić dziecko? Jakie są skutki pochwały, stosowania nagród?.

– Skąd się bierze motywacja do nauki lub jej brak?

Przyjdź do nas – w ciekawych ćwiczeniach i miłej atmosferze masz szansę rozwinąć swoje umiejętności bycia lepszą mamą, tatą, babcią, dziadkiem.