Śniadanie daje moc

 • Alicja J.
  Śniadanie wykonane przez Alicję z klasy IIIa. Na talerzu znajdują się zwinięte w ruloniki i ułożone na sałacie: wędlina, żółty ser, kabanosy oraz ciemne pieczywo. Leżą także kawałki marchewki, suszone morele, jabłko i mandarynki. Postawiono dodatkowo jogurt truskawkowy.
 • Bartek P.
  Posiłek wykonany przez Bartka, ucznia z klasy 2a. Na talerzu znajdują się kanapki z ciemnego pieczywa, ozdobione szynką, żółtym serem, kiełbasą, sałatą, pomidorem, ogórkiem i rzodkiewką. Całość tworzy buźkę. Obok kanapek znajduje się twarożek z warzywami, sałatka jarzynowa i śledź z cebulką, przy talerzu koktajl w szklance.
 • Bartek.SZ.
  Zdjęcie przedstawia śniadanie wykonane przez Bartka z klasy 2c. Posiłek składa się z kanapki ozdobionej plasterkiem szynki, pomidorkami papryczkowymi oraz mixem sałat. Obok widoczna jest dekoracja z papryki, pomidorów i kawałków mandarynki.
 • Bernard D.
  Zdrowe śniadanie sporządzone przez Bernarda z klasy IV a przedstawia postać wykonaną z plasterków żółtego sera ułożonych na ciemnym pieczywie. Oczy z pomidorków koktajlowych, włosy z sera pleśniowego i pietruszki, nos z oliwki, uśmiech z awokado i szczypiorku imitującego zęby. Język zrobiony z plasterka wędliny. Ręce wykonane z papryki. Obok postaci znajduje się jajecznica. W miseczce ułożone są winogrona, gruszka, ćwiartka jabłuszka i słupki marchewki. W szklance herbata z cytryną, w kieliszku koktajl.
 • Dominik S.
  Śniadanie przygotowane przez Dominika z klasy IIIa przedstawia dużego motyla wykonanego z twarożku ze szczypiorkiem. Na nim ułożona została żółta i czerwona papryka, plasterki ogórka. Obok 5 małych motyli, zrobionych z plasterków ogórka i pasków papryki. Na drugim talerzu przygotowane są kawałki razowego chleba.
 • Halima K.
  Śniadanie wykonane przez Halimę, uczennicę klasy Ic. Na talerzu znajduje się jajko sadzone, obok plasterki ogórka, pomidora, liście sałaty. Na drugim talerzu rogaliki, u góry kubek z mlekiem i jabłko.
 • Hania M.
  Śniadanie wykonane przez Hanię, uczennicę klasy Ic. Na talerzu znajduje się trójkątna kanapka z chleba razowego, ozdobiona plasterkami jajka na twardo, ogórkiem i papryką. Wokół kanapki ułożona jest dekoracja z ogórka, kiwi, papryki i natki pietruszki. W drugiej miseczce – płatki na mleku, zdobienia z kawałków truskawki, borówek i malin, tworzących buźkę. W szklance podano sok.
 • Hania P.
  Śniadanie wykonane przez Hanię z klasy 2c. Na plasterkach sałaty ułożono z żółtego sera postać kota. Dodatkami jest szynka, plasterki jajka, ogórka, oliwek, papryki i marchewki. Obok talerza znajduje się gruszka i jabłko, a w miseczce mandarynki.
 • Iwo Ż.
  Iwo z klasy IIIa przygotował na śniadanie jajka sadzone w pomidorach, posypane pietruszką. Obok na jednym talerzu znajdują się plasterki wędliny i żółtego sera, a na drugim plastry pomidora z rukolą. W miseczkach chlebek, paseczki papryki czerwonej i pomarańcza z jabłuszkiem. Na deser owocowe jogurty, a w kubku herbata.
 • Jan G.
  Śniadanie wykonane przez Janka, ucznia klasy Ic. Na talerzu ułożono cztery kwadratowe kanapki z chleba razowego, na których są plasterki szynki, żółtego sera, jajka, oliwek, rzodkiewki, kiszonego ogórka, listki bazylii, koperek, paski marchewek. Całość dodatków komponuje się w postaci zwierząt.
 • Julian S.
  Na zdjęciu przygotowanego przez Juliana z klasy IVa śniadania znajduje się talerz z kanapkami z chleba razowego. Na nim ułożony jest dżem i twaróg ozdobiony malinami i borówkami. Całość przypomina postać pieska i kotka. Po prawej stronie talerza stoi szklanka z kakao.
 • Kajetan S.
  Kajetan z klasy 2c przygotował śniadanie z kanapek, na których znajdują się: szynka, sałata i ogórek, a obok połówki pomidorków. W miseczce - twarożek z rzodkiewką i kawałki mandarynki.
 • Kornelia S.
  Śniadanie wykonane przez Kornelię, uczennicę klasy 2a. Na tacy znajduje się jajecznica, tworząca wyspę, obok ryba z pomidorków, ułożona na sałacie, imitującej wodę. Na niej łódka z chleba z żaglem na bazie szynki i szczypiorku. Palma utworzona jest z posmarowanego masłem trójkątów chleba, ogórków, pomidorów, widać rzodkiewkowe chmurki i serowe słońce.
 • Maja Ł.
  Zdrowe śniadanie przygotowane przez Maję z klasy Va to kanapka z białego pieczywa z masłem, udekorowana mixem sałat, jajecznica, a do tego rzodkiewki i plasterki pomidora.
 • Marta P.
  Na zdjęciu znajduje się potrawa przygotowana przez Martę z klasy Va. W talerzu jest musli na mleku z owocami i orzechami. Obok stoi szklanka z zielonym koktajlem.
 • Michał C.
  Zdjęcie przedstawia śniadanie wykonane przez Michała z klasy 2b. Posiłek składa się z kanapki z plasterkiem kiełbasy, szynki, pomidorów, ogórka i rzodkiewki. Całość ozdobiono rukolą, obok w naczyniu jajko na miękko.
 • Michał J.
  Michał z klasy IVa przygotował na śniadanie kanapkę z chrupkiego pieczywa, na której znajduje się twarożek, udekorowany plasterkami pomidorka koktajlowego i listkami pietruszki. Obok w miseczce jest musli z kawałkami banana. W szklance - sok pomarańczowy.
 • Michał K-S.
  Zdjęcie przedstawia śniadanie wykonane przez Michała z klasy IIIa. Na talerzu ułożone są 3 placuszki ozdobione twarożkiem, konfiturą, plasterkiem banana i winogronami. Obok dekoracja z marchewki, pomidora, natki pietruszki, winogrona i plasterków banana. Przy talerzu stoi szklanka z kakao.
 • Mikołaj O.
  Śniadanie wykonane przez Mikołaja, ucznia z klasy 2c. Na talerzu znajdują się myszki, wykonane z jajek, szczypiorku, rzodkiewek i ziela angielskiego. Obok ułożono zwinięte w rulon plasterki żółtego sera, pomidorki, rzodkiewki, paprykę z twarogiem, ogórki. Nieco dalej na sałacie znajdują się plasterki mozzarelli i pomidora. W kieliszku woda z pomarańczą, cytryną i miętą. W koszyczku opiekany chleb.
 • Monika B.
  Śniadanie przygotowane przez Monikę z klasy IIIc. Uczennica o jasnych włosach spiętych w kucyk, w szarej sportowej bluzie z kolorowymi rękawami, z uśmiechem na twarzy prezentuje wykonane przez siebie śniadanie. Składa się na nie ułożone na zielonej deseczce plasterki pomidorów, ogórków i czerwona papryka. W miseczce twarożek, w pudełeczku drobno posiekany szczypiorek. Na niebieskiej desce upieczony ciemny chleb. Z powyższych składników dziewczynka przygotowała 2 kanapki: chleb z twarożkiem, pomidorem i papryką, druga kanapka - twarożek z ogórkiem i szczypiorkiem.
 • Nina Z.
  Nina z klasy Va jako zdrowe śniadanie zaproponowała kanapki z ciemnym pieczywem i twarożkiem, posypane drobno pokrojoną rzodkiewką i szczypiorkiem. Obok nich leżą połówki pomidorków paprykowych ułożonych na rukoli, a pod nimi paski czerwonej papryki.
 • OLa B.
  Śniadanie wykonane przez Olę, uczennicę klasy Ic. Ułożone kanapki z bułki, sałaty, szynki i ogórka tworzą oczy, plasterki rzodkiewki - usta, nos z pomidorka, piegi ze szczypiorku, paski papryki jako włosy, ręce i nogi. W filiżance znajduje się kakao, a w szklance sok.
 • Oskar L.
  Zdjęcie wykonał Oskar z klasy 2a. Przedstawia śniadanie w postaci kanapki z sałatą i sadzonym jajkiem. Obok znajdują się ćwiartki pomidorków. Na tacy ułożono kawałki pomarańczy i grejpfruta w towarzystwie mięty. W szklaneczce deser z jogurtu, bananów i borówek, w drugim naczyniu woda z cytryną i miętą.
 • Paulina
  Śniadanie Pauliny z klasy IIIc, to ułożone na talerzu kromki ciemnego pieczywa, obok plasterki żółtego sera, zwinięte w ruloniki plasterki szynki. Do tego twaróg oraz pokrojone w słupki marchewki i paski czerwonej papryki. Na środku talerza ułożona jest rukola.
 • Szymon M.
  Śniadanie wykonane przez Szymona, ucznia z klasy 2a. Na talerzu piramida ze smażonych placuszków, zwieńczona malinami. Posiłek został polany syropem. Obok ułożono kawałki pomarańczy i kiwi.
 • Tymon W.
  Tymon, uczeń z klasy Ic ułożył na talerzu postać, składającą się z: jajka sadzonego, parówek, gruszek, papryki, brokuła, szczypiorku i marchewki.
 • Wiktoria L.
  Na talerzu Wiktorii z klasy Ic znajduje się kanapka z wędliną i serem żółtym. Obok ułożono plasterki sałaty, pomidora, ozdobiono borówkami, papryką, ogórkiem, winogronami. Całość przypomina postać jeża.

W listopadzie w naszej szkole odbyła się impreza pod hasłem: „ Śniadanie daje moc”.  Była ona nietypowa, ponieważ została przeprowadzona zdalnie przez wychowawców klas I-V. Zadaniem dzieci było sporządzenie zdrowego śniadania, wykonanie zdjęcia i przesłanie go na podany adres mailowy wydarzenia. Udział wzięło 67 uczniów. Kilka wybranych prac, przedstawiamy w dalszej części prezentacji. Zapraszamy do ich obejrzenia.

 

 

Osoby koordynujące wydarzenie: 

Agnieszka Szymankiewicz

Agnieszka Czaplicka

Cecylia Banaszek

Może Ci się również spodoba

Skip to content