Segregowanie odpadów

Chcemy aby nasi uczniowie pogłębiali swoją  wiedzę w zakresie gospodarki odpadami. Jak czyste i piękne środowisko będziemy mieli zależy nie tylko od dorosłych ale także od młodych ludzi. Dzięki świadomości naszych uczniów jak wiele odpadów i surowców wtórnych jesteśmy w stanie pożytecznie przetworzyć, chronimy naturalne zasoby Ziemi.
 Nasi uczniowie segregują odpady w szkole, a wycieczka 24 października klas piątych  do ZGOKu miała im uświadomić jak ważny jest to dla nas wszystkich problem. W trakcie warsztatów  dowiedzieliśmy się w jaki sposób są segregowane śmieci, jak można pozyskiwać energię wiatrową, z baterii fotowoltaicznych czy też z wodoru. Widzieliśmy również co uzyskuje się w trakcie recyklingu plastiku, czy też w procesie przetwarzania biologicznego odpadów.
Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem ilości odpadów jakie produkujemy, ale też w jaki sposób są zagospodarowywane.