Ogólnopolska akcja „Wszystkie Kolory Świata”

Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie przygotowywali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.
„Wszystkie Kolory Świata” ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich otrzymała imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio.
Bardzo cieszymy się, że i my dołożyliśmy swoją cegiełkę do tego wielkiego dzieła pomocy. To dzięki Państwu i Waszym dzieciom powstawały cudne charytatywne lale.
Macie wielkie serca.