Międzynarodowy Dzień Muzyki pod hasłem Dla Niepodległej

Dnia 9.11.2018 r odbył się w naszej szkole wyjątkowy koncert – Międzynarodowy Dzień Muzyki pod hasłem Dla Niepodległej, z racji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Galeria zdjęć

W repertuarze koncertu znalazły się wyłącznie pieśni patriotyczne – legionowe i ułańskie, które zabrzmiały w wykonaniu uczniów klas IV-VII. Były to: Rota. Wojenko, wojenko, Rozkwitały pąki białych róż, Rapsod o pułkowniku Lisie-Kuli, Leguny w niebie, O mój rozmarynie, Przybyli ułani, Jak to na wojence ładnie, Hej, hej ułani, Marsz pierwszej kadrowej, My pierwsza brygada i Pieśń o wodzu miłym. Występy miały charakter konkursu szkolnego.

Za najlepsze wykonanie pieśni uznano:
Leguny w niebie w wykonaniu klasy Va
Pieśń o wodzu miłym – klasa VIIb
Rozkwitały pąki białych róż – w wykonaniu uczniów klasy IVa

Uwieńczeniem koncertu było uroczyste wspólne zaśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez uczniów i nauczycieli całej szkoły. Organizatorką koncertu jest p. Joanna Michałowska-Stomma, a nad przebiegiem całości czuwali p. Iwona Tańska i p. Grzegorz Ciećwierz.

Życzymy Niepodległej, by już na zawsze Wolną i Szczęśliwą była.