Festyn „Bezpieczni – Ja, Ty, My” – relacja

W sobotę 12 maja 2018 r, odbył się na zespole boisk przy naszej szkole festyn „Bezpieczni – Ja, Ty, My”, w tym roku przebiegający pod hasłem „Bądźmy bezpieczni dla Niepodległej!”. Celem festynu była promocja działań związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, a także integracja środowiska rodzinnego i lokalnego. Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji i nagród, dopisała nam także pogoda.

Festyn objęty był honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Patronat medialny nad festynem objęły Gazeta Olsztyńska oraz TVP3 Olsztyn (www.tvp.olsztyn.pl)

Zdjęcia z wydarzenia: Festyn 2018

Festyn rozpoczął się wspólnym wykonaniem poloneza – taneczny orszak poprowadzili harcerze, a także goście, wśród których byli m.in.: Pan Piotr Grzymowicz – Prezydent Olsztyna, Pani Irena Petryna – Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, Pani Wiesława Szafrańska – Bortkiewicz – Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Pani Jolanta Drążek – Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 14 im. Niezapominajki w Olsztynie, Pani Anna Maria Jankowska – Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna.

Po tym uroczystym akcencie uczestnicy festynu mogli już korzystać z wielu przygotowanych atrakcji.

Miłośnicy specjalistycznego sprzętu służb mundurowych mieli z czego wybierać – na festynie swoje pojazdy i namioty wystawiły: Wojsko, Policja, Straż Pożarna (OSP w Gutkowie), Straż Miejska, Pogotowie Ratunkowe, WOPR, Straż Graniczna, Nadleśnictwo Kudypy, a także PCK, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyna, „Ziołowa Dolina” i Aeroklub Warmińsko – Mazurski.

Porad zdrowotnych udzielali pracownicy: Szpitala MSWiA w Olsztynie, Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie oraz Sekcji Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie. Stoisko szpitala MSWiA było połączone z symultaną szachową „Wygraj z Rakiem”, prowadzoną przez Pana Tomasza Raka – wicemistrza Polski seniorów 2017 w szachach. W gabinecie pielęgniarki szkolnej przez cały czas trwania festynu przyjmowały pielęgniarki i lekarz z Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc, które przeprowadzały testy na alergię i udzielały porad w tym zakresie – było bardzo wielu chętnych. Porad o charakterze wychowawczo – profilaktycznym udzielali pracownicy Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.

Festyn promował także ideę zdrowego stylu życia. Odbył się konkurs na potrawę ekologiczną, w którym dyplomy i wyróżnienia otrzymały klasy: 4b, 4d, 2a gimnazjum, 1b gimnazjum, 2 b gimnazjum i 2a. Do czynnego uprawiania sportu zachęcały pokazy judo, szermierki i futbolu amerykańskiego.

Na scenie swoje umiejętności i talenty prezentowali w występach artystycznych uczniowie naszej szkoły, odbyły się także liczne konkursy, m.in.: konkurs Wiedzy o Niepodległej Polsce, rozstrzygnięto konkurs „Moja Bezpieczna Niepodległa”. Na boisku, przy specjalnie wyznaczonych punktach odbywały się gry, zabawy i quizy z wiedzy o Polsce, których uczestnikami były całe rodziny.

Jak co roku, bardzo dużą popularnością cieszyły się punkty kulinarne, w których można było zjeść pyszne ciasta, kiełbaskę z grilla, pierogi, babkę ziemniaczaną, grochówkę. Wielu chętnych przyciągnęła loteria fantowa, w której każdy los był wygrany, a główną nagrodę stanowił rower. Były szachy parkowe, dmuchańce, konkursy sportowe, rozgrywki piłkarskie, wata cukrowa.

Na klasy, których uczniowie najliczniej przybyli na festyn, czekały nagrody – niespodzianki:

1. Nagroda dla klasy 3a za frekwencję na festynie – wycieczka do Lubawy (Przetwórnia Owoców i Warzyw w Lubawie).
  2. Nagroda dla klasy 5c za frekwencję na festynie – wycieczka do Lubawy (Przetwórnia Owoców i Warzyw w Lubawie).
  3. Nagroda dla klasy 7a za frekwencję na festynie – wyjście do kina.
  4. Nagroda dla klasy 2a gimnazjum za frekwencję na festynie – wyjście do kina.
  5. Nagroda dla klasy 5a za frekwencję na festynie- wyjście do Jednostki Wojskowej.
  6. Nagroda dla klasy 3a gimnazjum za frekwencję na festynie – wyjście do Jednostki Wojskowej.

Dziękujemy za przyjście na festyn. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście. Dziękujemy serdecznie Sponsorom nagród, a także Rodzicom za pomoc w organizacji festynu. Do zobaczenia za rok!