Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

Skan certyfikatu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo
Skan certyfikatu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo. Na białym tle obrazek przedstawiający szkołę i dwoje uczniów: chłopca i dziewczynkę uśmiechniętych i trzymających się za ręce. Oprócz obrazka jest tytuł "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo". Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty X edycja 2019/2020 oraz podpis Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty i data 26.11.2020 r.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła uzyskała Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Certyfikat przyznawany jest szkołom, które:

• zapobiegają zjawisku agresji i przemocy w szkołach,
  • podejmują działania w celu poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży,
  • wyróżniają się skutecznym, sprawnym i inspirującym działaniem w zakresie zapobiegania agresji
    i zapewniania bezpieczeństwa,
  • promują działania na rzecz bezpieczeństwa i przeciwdziałania agresji,
  • aktywizują społeczność szkolną do działań służących zapobieganiu zjawiskom agresji i poprawie bezpieczeństwa.

Certyfikat jest przyznawany szkole za:

• doskonalenie procesu dydaktycznego i wychowawczego poprzez realizację w różnorodnych formach zagadnień z zakresu zapobiegania zjawisku agresji i przemocy,
  • podejmowanie działań podnoszących bezpieczeństwo uczniów,
  • włączanie do działań szkoły rodziców uczniów, społeczności lokalnej, instytucji działających na rzecz zapobiegania zjawisku przemocy.