Dzień Nowych Technologii

Dnia 21 marca br odbył się w naszej szkole Dzień Nowych Technologii połączony z powitaniem wiosny. Zaangażowana była cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami.

Świętowanie rozpoczął pokaz dronów na sali gimnastycznej.W salach odbywały się lekcje z użyciem nowoczesnych tablic interaktywnych, tabletów, pilotów do głosowania. Można było posterować dronem oraz robotem w sali robotyki. Najdociekliwsi oglądali świat przez mikroskopy elektronowe. Najmłodsi uczniowie wygrywali melodie za pomocą nowoczesnych BUM BUM rurek. Na sali gimnastycznej można było odbyć symulację żeglowania na łódce Optymist. Odbył się pokaz nowoczesnej chemii, w trakcie którego młodzież oglądała między innymi jak powstaje mgła. Dużą popularnością cieszyła się  klasa z xboxem, uczniowie rywalizowali w grach kinetic ( symulacja różnych dyscyplin sportowych) oraz nowocześnie prowadzonym tańcu na sali gimnastycznej z zamontowanym rzutnikiem multimedialnym. Na korytarzach odbywały się kiermasze ciast, świeżych soków , ozdób świątecznych, można było pomalować sobie twarz przy stoliku plastycznym. Uczniowie klas siódmych zbudowali na tą okazję samochód hybrydowy z surowców wtórnych. Klasa szósta A wystawiła przedstawienie pt. „Skok w przeszłość”, opowiadające o podróży  w czasie.

Galeria: ZDJĘCIA

Filmiki: WIDEO