101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 12 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta wieczornica niepodległościowa na cześć 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku święto obchodzono pod hasłem „Niepokonani”, które widoczne było nie tylko na scenie, ale przede wszystkim na pamiątkowym napisie, który jednocześnie stanowił księgę pamiątkową licznie przybyłych gości. Ci otrzymali przy wejściu okolicznościową naklejkę, stanowiącą jednocześnie element jednoczący wszystkich w ten wieczór.
W tajemniczym półmroku uczniowie wprowadzili przybyłych w nastrój refleksji nad historycznymi losami naszego kraju poprzez recytowane wiersze, śpiewane utwory muzyczne oraz przedstawienie dramowe. Nie zabrakło chwytającej za serce oprawy muzycznej oraz biało-czerwonych barw, którymi udekorowana była scena.
Dodatkowymi atrakcjami tego wydarzenia były również: wystawa poświęcona Józefowi Piłsudskiemu, a także wystawa prac w ramach projektu „Zacznij od…Polski!”.
Dumnie wykrzyczane przez występujących słowa „Polacy są… niepokonani!” rozeszło się nie tylko wśród publiczności, ale towarzyszyło zgromadzonym również po zakończonej uroczystości.

Może Ci się również spodoba

Skip to content